resim
Rastgele Film
Yukarı Çık
resim resim


Ölümcül Labirent
Rocketman
Hive Playerları ile Reklamsız 1080p İzlemenin Keyfini Çıkarın. 🐝 İşçi Arılar İş Başında 🐝
24
Bildir
Işıkları Kapat
Facebook Paylaş

Çiçero hd izle

FİLM BİLGİLERİ
Çiçero izle
6.6

 90.160İZLENME

6.6İMDB

 120 SÜRE

YIL 2019

Tarihi dokusu ve oyunculukları ile izleyenlerden tam puan alan yapımlardan bir tanesi olan Çiçero 2. Dünya Savaşı’na damga vuran bir casusun hikayesini konu ediniyor. Yapım tarihe uygun kıyafet, senaryo ve dekorları ile de izleyenlerin dönemi yaşamalarına neden oluyor. Serdar Akar yönetmenliğinde çekilen filmin tarihi, duygusal ve oldukça etkili olmasından dolayı Çiçero 2019 yılının en etkileyici tarihi yapımları arasına girmeye aday gösterilecek gibi duruyor.

İkinci dünya savaşı sırasında savaşın değiştirilmesini ve yönünün bile farklı bir hal almasına neden olan Çiçero isimli bir casusun hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor. Almanya’nın savaştan mağlup olarak ayrılmasına bile neden olan İlyas Bazna çocukluğundan itibaren casus olarak çalışmaya başlar. Bir süre sonra tüm hayatı casusluk olan Bazna kendisine lakap olarak Çiçero ismini takar. Ankara’da İngiliz Büyükelçisi’nin yanında uşak olarak çalışmaya başlayan İlyas, Almanlara yardımcı olmak için casusluk yapmaya devam eder. İyi ve eğitimli bir uşak olmasından dolayı da kimsenin şüphesini çekmez.

Casusluk olayları sırasında Almanya Elçiliğinde çalışan bir sekreter ile aralarında duygusal bir bağ gelişmesi de olayların farklı bir seyir almasına neden olur. Engelli çocuk ve insanların gaz odasında ortadan kaldırılmasına yönelik bir uygulama olan T4’ün uygulanması aynı zamanda İlyas’ın sevdiği kadının çocuğunun da ölmesi anlamına gelecektir. İlyas savaşın yönünü değiştirmek konusunda başarılı olmasına karşılık çocukların uyutulması ve gaz odalarında öldürülmesi konusunda bir şey yapamaz. İlyas Bazna’nın hayatının anlatıldığı yapım izleyenlerin duygudan duyguya sürüklenmesine neden oluyor.

Filmin seyri ve tarihi temasına ek olarak başrolde bulunan usta oyuncular Erdal Beşikçioğlu, Burcu Biricik ve Ertan Saban’ın da etkisi ile filmin daha da etkili olduğu gözlerden kaçmıyor. Oyuncuların performansları ile de birleştirildiğinde büyük oranda olumlu yorumlar alan yapım tarihin seyrini değiştiren bir biyografi olarak klasikler arasında kendine yer edinmeye aday görünüyor. Yapım izleyiciler ve önemli eleştirmenlerden ise fazlasıyla olumlu yorum alarak yüksek puanlar elde etmeyi başarıyor. İzlemeyenlerin ise kesinlikle izlemesi ve filmi deneyimlemesi öneriliyor.

6.6/10 33

Çiçero türkçe altyazılı izle

İLE BENZER FİLMLER
1080P
Piranalar izle
1080P
İsyan izle
İsyan Riot
6.6/ 10
2018

Çiçero türkçe dublaj izle

Yorum Yaz
 

Çiçero full hd izle


(Film Hakkında Sürpriz Bozan Bir Bilgi Verecekseniz İşaretleyiniz)
Spoiler
Çiçero full izle YORUMLARI
“Çiçero” filminde 5 Yorum bulunuyor.
 • M4S0N

  Film de görüntü yönetimi, renk tonlaması yaratılan ortamın gerçeğe en yakın dramatizasyonunu verebilmiş.Bazı filmlerimizde olduğu gibi acemice işler yok mesela. Fakat Filmin gerçek boyutu ile film boyutu arasında Marvelin Comics evreni ile Cinematic evreni arasındaki fark gibi Büyük bir fark var.Tamam olaylar tutuyor kahramanlar tutuyor ama çok fark var..Bu çoğu büyük yapımda var.Romandan uyarlansa da var gerçekten uyarlansa da.Hatta yine İkinci Dünya Savaşı ile ilgili Kara Kitap diye bir film var.Komple kurgu ama gerçek deseler inanırsan .Sinemacının işi belgesel değildir.Filmini izletmektir.Ve bu açıdan bakılırsa çok büyük bir iş yapılmış.Örneğin Coen kardeşler baştan olayların gerçek olduğuna dair izleyicisini bile bile yanlış yönleniriyor. İlyas Bazna sahtekar mı kahraman mı çok su götürür ama işte bu sinema. Hoşgeldiniz.

 • ahmet çakmak

  sıkılmadan izledim. senaryo biraz fakir kalmış daha iyi olabilirdi. herseye ragmen tesekkurler.

  1
 • ahmet

  güzel ve kaliteli özen gösterilmis…seyredilir

 • Faruk D

  Murat Garipoglundan da iyi Hitler olurmus.

  2
 • ali öztürk

  izlemeye değer bir film